Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza,
że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Strefa przedsiębiorców Pakiet przedsiębiorcy

Zarzut potrącenia w procesie

Zarzut potrącenia nie może być utożsamiany uznaniem roszczenia
więcej

Uczciwa konkurencja - co powinna wiedzieć solidna firma?

W obliczu coraz bardziej licznych kontroli UOKIK każdy przedsiębiorca i zarządzający firmą winien znać i stosować regulacje wynikające z trzech bardzo istotnych ustaw, dotyczących „zakazanych praktyk rynkowych”, a mianowicie: ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów („Ustawa antymonopolowa”), zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym.
więcej

Kiedy nie obowiązuje zakaz pomocy publicznej?

Jednym z podstawowych celów Unii Europejskiej, jako gospodarczego związku, jest stworzenie jednolitego rynku, który obejmuje obszary państw członkowskich. Warunkiem osiągnięcie tego celu jest przestrzeganie zasad niezakłóconej konkurencji. Natomiast jednym z instrumentów, który służy swobodnej konkurencji jest zakaz udzielania pomocy publicznej przedsiębiorcom.
więcej

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy a prawo do prywatności - ostatnia Publikacja

Określenie relacji, jaka zachodzi pomiędzy systemem przeciwdziałania praniu pieniędzy a szeroko rozumianym prawem do prywatności, nie jest prostym zadaniem.
więcej

Franczyza- czy warto?

więcej

Partnerzy Kancelarii udzielili wywiadu do dodatku Solidna Firma w Pulsie Biznesu

Błędy to kosztowna nauka
więcej
wszystkie artykuły

Interesowałoby mnie przekształcenie mojej indywidualnej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

W ostatnim czasie wprowadzono możliwość przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową. Interesowałoby mnie przekształcenie mojej indywidualnej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Jakie korzyści płyną z takiej operacji?
więcej

Słyszałem o możliwości pozwania członków jej zarządu za nieściągalne długi.

W ostatnim czasie prowadziłem bezskutecznie egzekucję przeciwko dłużnikowi, będącemu spółką z o.o. Słyszałem o możliwości pozwania członków jej zarządu za nieściągalne długi. Mam jednak problem polegający na tym, że nie znam adresów członków zarządu, pod które miałbym im wysłać wezwania do zapłaty oraz które mógłbym oznaczyć w pozwie.
więcej

Czy będę odpowiadał za zobowiązania spółki gdy stanie się ona niewypłacalna?

Ostatnio bardzo dużo mówi się o odpowiedzialności członków zarządu spółek z ograniczoną odpowiedzialnością za zobowiązania niewypłacalnych spółek. Kilka lat temu pełniłem funkcję członka zarządu w jednej z takich spółek i za moich czasów funkcjonowała ona dobrze. Kolejne zarządy znacznie jednak zadłużyły tę spółkę i stanęła ona na skraju bankructwa. Czy będę odpowiadał za zobowiązania tej spółki gdy stanie się ona niewypłacalna?
więcej

Czy musze akceptować 90 dniowe terminy płatności narzucane przez kontrahenta?

Jedna z dużych spółek, będąca moich kontrahentem, akceptuje tylko długie (90-dniowe) terminy płatności za usługi świadczone przez moją firmę. Powoduje to, że po zrealizowaniu usługi muszę bardzo długo czekać na należne mi pieniądze. Czy mogę się jakoś chronić przed tą sytuacją?
więcej

Czy mogę bronić się przed żądaniami kontrahenta, pomimo że moja wierzytelność jest już prawdopodobnie przedawniona, a ja nie dokonywałem wzajemnej kompensaty?

Przez długi czas współpracowałem w ramach swojej działalności gospodarczej z innym przedsiębiorcą. Raz on mi zlecał usługi, innym razem to ja korzystałem z jego usług. Za ostatnią ze świadczonych usług już mu nie zapłaciłem, ponieważ nie uzyskałem od niego zapłaty za usługi świadczone przeze mnie jakiś czas temu. Teraz zostałem przez niego pozwany o zapłatę. Czy mogę jakoś bronić się przed jego żądaniami, pomimo że moja wierzytelność jest już prawdopodobnie przedawniona, a ja nie dokonywałem wzajemnej kompensaty?
więcej
wszystkie pytania
22 241-17-14